Odchudzanie z brzucha u 10-latki

Witam, mam 10 lat, 150cm wzrostu i ważę 42 kg, wiem, że to za dużo, ale pragnę schudnąć i proszę was, żebyście powiedzieli mi, co mam jeść i jakie mam uprawiać sporty, żeby schudnąć ok. 5kg. Najbardziej chodzi mi o brzuch.
10 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam Podane parametry nie wskazują na nadwagę. Jeśli jednak występują obszary w których nadmiernie nagromadziła się tkanka tłuszczowa (np. brzuch), warto zastosować się do poniższych rad: 1) Spożywać regularnie posiłki,5 dziennie w odstępach mniej więcej co 4h 2)Unikać słodyczy i kalorycznych przekąsek typu chipsy, paluszki itp. - zastąpić je owocami, orzechami, nasionami słonecznika, migdałami, suszonymi owocami 3) Wybierać produkty mleczne o niższej zawartości tłuszczu - mleko 1,5%, jogurty, kefiry, sery twarogowe, a unikać w nadmiarze serów żółtych, typu Feta 4) Przygotowywać dania poprzez gotowanie na parze, gotowanie w wodzie i pieczenie, a unikać smażenia na tłuszczu 5) Sięgać po ciemne pieczywo, płatki owsiane, makaron razowy, ryż brązowy 6) codziennie spożywać dużo warzyw i owoców 7)Włączyć aktywność fizyczną - minimum 30 min dziennie dowolnego sportu lub ćwiczeń gimnastycznych (skłony, brzuszki, przysiady itp.) Nie należy stosować diet o niskiej podaży energii, gdyż dojrzewający organizm wymaga dostarczenia niezbędnych składników odżywczych.