Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prawdopodobieństo zachorowania na raka

Witam. czy jezeli mam 24 lata jest prawdopodobienstwo abym miala raka zoladka? w rodzinie nikt nie mial raka zoladka. jestem osoba bardzo wrazliwa. ostatnio mam wrazenie pieczenia zoladka, czasem ból bdy jestem bardzo głodna lub ból gdy zjem. nie pale, alkohol bardzo sporadycznie. dieta malo owoców oraz warzyw/ co zamierzam zmienic. O konserw/ wedzonych rzeczy ale lubie chipsy ;/ prosze o pomoc.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Wczesne rozpoznanie nowotworu

Niezależnie od wieku istnieje możliwość zachorowania na choroby nowotworowe. Opisane przez Panią objawy są jednak bardziej typowe dla takich dolegliwości jak zgaga (i refluks żołądkowo-przełykowy) oraz wrzody żołądka. Sugerowałabym udać się do lekarza POZ po skierowanie do gastrologa. Doraźnie najlepiej unikać potraw ciężkostrawnych i drażniących przewód pokarmowy. W przypadku dużego dyskomfortu można wypić szklankę wody lub mleka, ostatecznie także zażyć środki na zgagę (np. Rennie, Ranigast).

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Proszę zwrócić się do lekarza rodzinnegoe!!! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0

Witam Panią,

Zawsze jest pewne prawdopodobieństwo zachorować na nowotwory. Jednak nie myślałabym na Pani miejscu o najgorszym ale jeżeli to Panią trapi można wykonać badania. Pieczenie w żołądku najprawdopodobniej ma swoje podłoże w niewłaściwej diecie, być może jest to po prostu zgaga. Z pewnością powinna Pani zrezygnować z chipsów i zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe. Proszę przebadać się też u gastrologa aby zdiagnozować problem na tej płaszczyźnie.

Jeżeli objawy nie ustąpią a badania niczego nie wykażą zapraszam na konsultację dietetyczną w celu sprawdzenia Pani diety.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl lub 506 225 670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy