Prawdopodobieństwo ciąży a 5 negatywnych testów ciążowych

czy mozliwa jest ciaza gdy 5testów wyszło negatywnie?pierwszy robiony 3tyg po stosunku,kolejne robione kazdy z tyg odstepem.2tyg po stosunku w planowanym terminie dostalam okresu-byl dziwny bo skapy i cmieny.kolejne byly takie ze przez dwa dni obfite a pozniej plamienia.usg podbrzusza 9tyg po stosunku przez brzuch na pelny pecherz-ginekolog nie stwierdzil ciazy NIE ZAUWAZYL?bo ja widze jakas plamke na zdj. strszanie powiekszyl mi sie brzuch od samego dolu i wyglada jak ciazowy.zyje w stresie

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest bliskie zero. Rozpoznanie ciąży w badaniu USG w 9 tyg nie powinno sprawiać trudności więc można zaufać lekarzowi.