Praxeda a uczucie mrowienia

Witam OD 4 miesięcy przyjmuję lek PRADAXA w dawce 150mg 2 razy dziennie. Od paru dni mam dziwne uczucie w głowie zdążają mi się też tzw mrówki w rękach. Czy to może być od tego leku?? Czy ten lek jest dobry i czy często zdążają się skutki uboczne poważniejsze np. krwiaki w głowie? Bardzo boję się tego leku. Proszę o poradę
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Immunosupresja po przeszczepieniu wysp trzustkowych

Pradaxa jest lekiem,który ma działanie przeciwzakrzepowe.Stosuje się go np.w leczeniu żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej,zatorowości płucnej,profilaktyce tejże,zapobieganiu powikłań zatorowych w migotaniu przedsionków.Jak każdy lek przeciwzakrzepowy może dawać powikłania krwotoczne,ale jeśli chodzi o krwawienia do centralnego układu nerwowego to sa one rzadsze niż po innych tego typu lekach,np.warfarynie.Raczej Pani objawy wnikają ze strachu przed lekiem,niż jego działania krwotocznego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty