Preparaty hamujące nerwiakowłókniakowatość

Witam choruje na chorobę nerwiakowłókniakowatość, jestem po opieką lekarzy z Bydgoszczy. Przeczytałam u Pana Doktora odpowiedzieć na jedno pytani pan związane z tą chorobą. Pani tam napisała,że jej maż bierze jakieś tabletki hamujące chorobę. Lecz ja pierwszy raz o nich słyszę, moi lekarze nic o tym nie wiedzą. Czy może Pan doktor coś mi przybliżyć o tych tabletkach?Dziękuję

Witam. Nerwiakowłókniakowatość jest chorobą wrodzoną, nie ma tabletek całkowicie hamujących rozwój choroby. Być może pacjent o którym Pani czytała przyjmuje leki hamujące rozwój zaburzeń współtowarzyszących chorobie.