Twardzine układowa i wynik ANA

witam,mam wynik ana 1 do 20480 przy twardzinie ukladowej Bylam w szpitalu w Bytomiu,ale nie wprowadzono zadnego leczenia Gdzie moge leczyc TU ,gdzie w koncu uzyskam pomoc pozdrawiam i dziekuje za odp

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety w twardzinie nie ma leczenia przyczynowego ani leków skutecznie hamujących lub opóźniających postęp choroby. Stosuje się terapię swoistą narządowo, tzn. w zależności jaki narząd jest zajęty twardziną stosuje się inne leczenie. Proszę pozostawać pod stałą opieką reumatologa, który będzie prowadził Pani chorobę. Pozdrawiam.