Problem z dyskopatią u 20-latka

Choruję na dyskopatię, dobija mnie to psychicznie. Schudłem 6kg, momentami mam wstręt do jedzenia, ostatnio coraz częściej przeżywam dzień o jednym posiłku, wypróżnienia takie sobie... Nawet bliskie mi osoby mówią, że mam zapadniętą klatkę i wyglądam niezdrowo. Czuję się jak cień, słabo, jakby coś niszczyło mnie od środka, jakbym powoli odchodził... Ostatnio zacząłem się bardzo śmierdząco pocić (chociaż nigdy się nie pociłem jakoś mocno). Kompletnie straciłem motywację do robienia czegokolwiek, ponieważ nie pamiętam już dnia bez bólu pleców. Do tego łatwiej się denerwuję i momentami chce mi się płakać. Coraz częściej mi tak szumi/piszczy w uszach... Czuję, że tyle mam jeszcze do zrobienia, a tak nie mam siły, życie mi ucieka, upływa, jakbym powoli odchodził...mam już dość wszystkiego. Potrzebuję pomocy

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż potrzebuje Pan wsparcia. Psycholog mógłby także popracować z Panem nad umiejętnością relaksowania się, szukania sposobów na odstresowanie oraz radzenia sobie z cierpieniem fizycznym. Polecam Panu trening uważności oparty na technikach medytacyjnych, który pozwala na walkę ze stresem, negatywnymi nawracającymi myślami oraz bólem fizycznym. Trening ten jest opracowany w różnych książkach m.in. "Mindfulness. Trening uważności" Mark Williams, Denny Penman, Wyd. Samo Sedno. Mam nadzieję, że wkrótce zadba Pan o siebie i dzięki wsparciu specjalisty poczuje się Pan lepiej.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/