Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z erekcją u 42-latka po przebytym zawale serca

Partner mój ma 42 lata,jest po przebytym zawale serca i stwierdzam że prawdopodobnie się cos dzieje,gdyż ma problemy z erekcją.Nasze współżycie jak do tej pory było cudowne, od pewnego czasu niestety mimo że stara się bardzo czasami nie osiąga erekcji.Dochodzi do tego ze jego podniecenie momentalnie niewiadomo z jakich przyczyn odchodzi a ciśnienie w prąciu spada do zera.Czy powinniśmy udać się do jakiegoś specjalisty?Jak mogłabym mu pomóc by współżycie było znów cudowne?Dziękuję za pomoc i odp.
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja wpływa na potencję?

Przyczyny problemów z erekcją sa zwykle w takich przypadkach te same, które doprowadziły do zawału mięśnia sercowego, sa to zmiany w naczyniach.
Duży procent pacjentów gabinetów seksuologicznych to pacjenci kardiologiczni (i cukrzycowi).
Państwo z Mazowsza, zachęcam więc do wizyty w Warszawie u lekarza seksuologa, doświadczonym terapeutą jest dr K.Bojar.
Ale jest w stolicy więcej uznanych lekarzy w tej specjalności.
Przestrzegam przed próbami samoleczenia, wiele leków seksuologicznych wchodzi w interakcje z niektórymi preparatmi stosowanymi w kardiologi, nalezy seksuologowi powiedzieć o wszystkich zażywanych lekarstwach.
Jest spora szansa, ze potencja poprawi się, ale będzie prawdopodobnie potrzeba przewlekłego brania leków wspomagających układ seksualny.
Pozdrawiam Państwa. JW, www.seksuologia.org.pl, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy