Problem z odchrząkiwaniem u 4-latka

Witam, mój synek ma 4 latak i problem z odchrząkiwaniem. Podstawowe testy alergologiczne, badanie laryngologiczne, morfologia, kał na pasożyty nic nie wykazały. W maju wywieźliśmy go na wieś , 50 km od miejsca obecnego zamieszkania(Radom), po pewnym czasie chrząkanie ustąpiło. Po ok 2 m-cach od niewystępowania , podczas powrotu z wakacji (synek poszedł pierwszy raz do przedszkola), pojawiło się znowu. Jest trochę nerwowym , emocjonalnym dzieckiem. Nasila się to podczas jazdy samochodem i wieczorem-nigdy w nocy. Proszę o radę gdzie mam się udać, żeby pomóc synkowi, jakie badania zrobić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zamieszczony opis wskazuje, że objawy mogą mieć podłoże psychogenne. Sugeruję konsultację z psychologiem.