Zmęczenie i senność po bieganiu a problem ze zwiększeniem dystansu

Od dwóch miesięcy regularnie biegam co najmniej 2 razy w tyg. Nie mogę jednak w ogóle zwiększyć dystansu-biegnę 2,5 - max.3 km i po prostu dalej nie dam rady. Nie biegam szybko. Po tych ponad 2 m-cach nie mogę nawet tego dystansu przebiec bez zatrzymania. Mam wrażenie, że serce mi wyskoczy z piersi, nogi odmawiają posłuszeństwa, a poza tym strasznie zaczyna mi się chcieć spać. Wszyscy mówią, że po bieganiu są pobudzeni, a ja po bieganiu mogłabym zasnąć w minutę. Czy coś jest ze mną nie tak?

Witam,
tego typu zachowanie organizmu może zależeć od kilku czynników. Może zależeć od techniki biegania, od techniki oddychania podczas biegania, od wartości odżywczych posiłków przyjmowanych przed i po treningu, może od niewłaściwie napiętej przepony lub wydolności płuc i serca. Na początek proponuję zmienić bieg ciągły na interwałowy, dzięki czemu wydłużać się będzie czas, dystans i intensywność wysiłku co będzie eskalować Pani wytrzymałość. Nie zapominać o rozgrzewce przed i rozciąganiu po bieganiu oraz zastanowić się na tym co kładzie Pani na talerz. W między czasie umówić się na wizytę do kardiologa po to, żeby wykluczyć przeciwwskazania ze strony serca. Podobne objawy mają również osoby z zablokowanymi stawami międzykręgowymi kręgosłupa piersiowego, których ból może promieniować w sposób opasujący klatkę piersiową lub kłujący na wylot aż ma się wrażenie zawału serca. Pozdrawiam