Problem z pamięcią i koncentracją u 32-latka

Witam, od pół roku bardzo się męczę ze znużeniem mam też problem z pamięcią i koncentracja, chodzę śpiący. Byłem u lekarza rodzinnego zlecił morfologię, krew, mocz, wyniki w porządku, tylko glukoza 104 staram się dobrze odżywiać biorę witaminy. Jaki może być powód tego?

Na początek chociażby stres i napięcie, wszak ostanio nam tego przecież nie brakuje.

Niewyspanie, ale tu znów - spowodowane stresem, małą ilością przespanych godzin a może po prostu brakiem higieny czasu snu (muzyka za ścianą, jasne pomieszczenie, niewygodne łóżko).

Może nadmiar pracy a może ciągła praca przy komputerze, na dłuższą metę światło ekranu zaburza przecież prawidłowość przebiegu faz snu.

Skoro się pojawił podwyższony poziom cukru we krwi, to może jest jakiś problem z dietą, pytanie jak kształtuje się masa ciała.

A może za dużo siedzącego trybu życia w stosunku do treningów, ćwiczeń czy choćby tylko rekreacyjnych spacerów.

A może (znów to "może" ale danych przecież mało) jest to zbyt duża ilość pracy lub nauki w stosunku do czasu wolnego.

Generalnie ziołolecznictwo oferuje surowce o działaniu pobudzającym ale proszę pamiętać, że takie podkręcanie obrotów nie jest dla organizmu korzystne. Lepiej spokojnie zastanowić się nad poruszonymi przeze mnie kwestiami a wszelkie terapie konsultować ze specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl