Problem z tabletkami - co robić?

Witam biorę tabletki regularnie od 3 lat lecz ostano dostaję okres w 5 dniu od odstawienie od 2 miesięcy (przerwy między opakowania) trwa ok 3 dni?? wcześniej był normalnie czy powinnam się martwić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przy dłuższym stosowaniu antykoncepcji hormonalnej bardzo często dochodzi do zmiany charakteru miesiączki, zwykle trwa ona krócej i jest mniej nasilona.

Krwawienie zwykle pojawia się między 2-3 dniem przerwy, ale wystąpienie w każdym innym dniu jej trwania jest prawidłowe. Może się także zdarzyć, że w którymś cyklu krwawienie w ogóle nie wystąpi. Jednorazowy brak krwawienia także nie jest powodem do niepokoju, choć, jeśli sytuacji się powtórzy konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam.