Problem z wchłonięciem się skóry na brzuchu po odchudzaniu

Witam! Mam 21 lat i w okresie nastoletnim schudłam ok. 18 kg. Było to jednak na przełomie 4-5 lat. Sporo ćwiczę (zawartość tłuszczu w organiźmie ostatnio wyszła mi 11%) od wielu miesięcy, piję dużo wody, a mimo to mam dalej bardzo duży nadmiar skóry na udach i szczególnie na brzuchu, jak kobieta po ciąży praktycznie. Nie wiem co mam zrobić żeby ta skóra się wchłonęła, bo nic nie działa (miałam przeprowadzoną endermologię i ona nie dała żadnego widocznego efektu). Czy mogę mieć jakąś chorobę?

Szanowna Pani, niestety obawiam się, że jedynym rozwiązaniem dla Pani jest konsultacja z dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej. Objaw o którym Pani pisze dotyczy 95% osób odchudzających się. Dobrze dobrana i prowadzona dieta, z bardzo powolną redukcją masy ciała pozwala minimalizować efekt związany ze zbyt dużą ilością skóry, która pozostaje po odchudzaniu. Niestety u większości osób które zrzucają więcej niż 10 kg mówimy wyłącznie o minimalizowaniu tego efektu, a nie o jego całkowitym braku. Znaczący wpływ ma tutaj oprócz prawidłowej diety i ćwiczeń typ skóry oraz wiek. Niestety jeżeli u Pani wystąpił już efekt zbyt dużej ilości skóry i jej obwisania to pozostają Pani wyłącznie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej niwelujące ten problem. Trochę pomóc mogą także zabiegi kosmetyczne, w tym te wykonywane w domu, których celem jest podniesienie jędrności skóry. Nie ma jednak diety, która spowoduje "wchłonięcie się" skóry.