Problem ze stanem moich włosów

Mam 35 lat i mój problem dotyczy stanu włosów. Od dawna są słabe, łamią się na całej długości, nie mogę ich zapuścić. Raczej nie wypadają nadmiernie, ale są szalenie kruche, wszędzie są nich białe kropki, świadczące o tym, że tam włos się złamie. Mam niedomogę lutealną. Teraz wiem, że mam ją od kilku lat, tylko do niedawna objawiała się poplamianiem na kilka dni przed okresem a moja lekarka to bagatelizowała. Od około roku pogorszyło się, zaczęłam krwawić od połowy cyklu. Od 3 miesięcy mam przepisaną luteinę, przestałam krwawić i plamić, przestałam mieć nerwicę i depresję razem wzięte. Owulację mam co miesiąc, więc estrogeny chyba są ok, nie badałam ich jeszcze. Czy stan moich włosów może być związany z niskim progesteronem? I czy po jakimś czasie przyjmowania luteiny może ulec to poprawie?

Dzień dobry, proszę wykonać badania morfologii krwi, poziomu żelaza, hormonów tarczycy. Dodatkowo można wykonać badania estradiolu, gdyż brak równowagi pomiędzy poziomem estrogenów i progestagenów może prowadzić do pogorszenia stanu włosów oraz androgenów. Wyniki należy skonsultować z endokrynologiem.