Problem związany z tabletkami antykoncepcyjnymi

W listopadzie zawsze było tak, że albo nie wzięłam tabletki przez kilka dni, albo się spóźniłam. Tabletki brałam przez 3 lata bez robienia przerwy. Dostałam miesiączki normalnie, a za niecały tydzień kolejnej miesiączki (w tym dniu współżyłam) i wtedy przerwałam przyjmowanie tableteki. Dziś mija miesiąc, jak nie biorę tabletek. I mam dziwne odczucia i zachcianki, miedzy innymi: zwiększenie popędu seksualnego (wcześniej nie miałam aż takiej potrzeby jak teraz), odruchy wymiotne (rano), szczególnie, gdy chcę odkaszlnąć, bolą mnie sutki przy wycieraniu się, jak i dotyku. Ostanie 2 noce nie mogłam zasnąć, natomiast jak zasnę, to śpię pół dnia. W tym miesiącu przyjmowałam też tabletki odchudzające, przeciw alergii i od zakażenia układu moczowego. Czym mogą być spowodowane takie odczucia? Czy może to być ciąża? A może coś innego? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisane przez Panią dolegliwości mogą jak najbardziej wskazywać na ciążę, zwłaszcza, że brała Pani tabletki "w kratkę", nieregularnie. Z drugiej strony:
- leki antyalergiczne mogą powodować senność,
- zakażenie układu moczowego powoduje przekrwienie miednicy mniejszej, co może skutkować większą ochotą na seks,
- leki na zakażenie układu moczowego mogą powodować nudności.
Najlepiej będzie, jeśli zrobi Pani test ciążowy lub uda się do lekarza.

Pozdrawiam!