Problemy lokalowe, stres a 21 tydzień ciąży

Witam jestem w 21 tygodniu ciazy od poczatku ciazy ciagle sie stresuje.Mamy problemy z mieszkaniem i wspollokatorami nie mam juz na to sily bardzo boje sie o dziecko :(

Witaj,
Czy zasięgała pani pomocy w stowarzyszeniach lub fundacjach zajmujących się matkami w potrzebie ew.rodziną,kobietami itp/mogą miec rózne nazwy /?Prosze poszukać w Internecie i zapytać o podobne w Pani miejscowości.Inne wyjście to opieka społeczna lub władze miasta a nawet lekarze prowadzący ciążę i parafie.Nie pisze pani dlaczego w takim okresie musi dzielić mieszkanie z lokatorami.
Pozdrawiam i w razie potrzeby prosze podac więcej szczegółów.

Dzień dobry!

Rzeczywiście, to bardzo trudna sytuacja. Stres nie sprzyja dziecku, ale przede wszystkim - nie sprzyja Pani. Bardzo proszę dbać o siebie i zastanowić się, czy jest cokolwiek, co może Pani zrobić, aby poprawić swoją sytuację. Stworzyć listę osób, które są Pani życzliwe i mogą pomóc choćby w drobny sposób.
Czasami jednak trzeba rozróżnić sprawy, na które mamy wpływ - od tych, które od nas nie zależą. Być może na chwile obecną po prostu nie może Pani zmienić miejsca zamieszkania. Proszę nie obciążać się w związku z tym poczuciem winy i wyrzutami sumienia wobec dziecka.
Zachęcam także do zorientowania się, gdzie w Pani mieście może Pani uzyskać pomoc i wsparcie psychologiczne (np. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Interwencji Kryzysowej, Poradnia Zdrowia Psychicznego itp.).

Pozdrawiam!