Problemy psychiczne związane z dojrzewaniem

Mam pytanie jestem nastolatkiem i mam problemy psychiczne zwązane z dojrzewniem . Od jakiegoś miesiąca czyli pierwszej dłóższej masturbacji zakończonej wytryskiem mam nieustanne myśli o seksie i ruchaniu . Miałe sytłacje kiedy przez pół lekcji lub przy kolerzankach miałem wzwody penisa niewiem czym to jest spodowane oraz najmiejsze drgnia wprowdzają mnie w uczucie wydawania nasiemia czy to jest normale czy nie w wkieku gimnazjalnym ? Proszem o pilną pomoc anonimowy nastolatek

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza urologa /seksuologa po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Rozwój seksualności i fascynacji nią może mieścić się w granicach normy dla wieku. Zachęcam do podjęcia rozmowy z jakimś bliskim, zaufanym mężczyzną, który udzieli wsparcia, być może podzieli się swoim doświadczeniem z okresu adolescencji, czy pomoże poradzić sobie w krępujących sytuacjach, W razie nasilenia- warto zgłosić się do psychologa i przyjrzeć przyczynom nadmiernej fascynacji seksualnością.