Problemy z jelitami u 20-latki

miesiąc temu zaczely sie moje problemy z jelitami. najpierw było przelewanie głośne burczenie,w końcu doszły wzdęcia.zmieniłam dietę,wykluczyłam mleko,jadłam tylko od czasu do czasu jogurty, dużo owoców, błonnika i warzyw.zero fast foodów, napojów gazowanych czy smazonych rzeczy. wszystko na parze.często tez płam herbatę owocową lub z kopru włoskiego. cukru nie używam, tylko od czasu do czasu miód. zrezygnowałam z ukochanej kawy, piłam mleko sojowe. brałam debutir i meteospasmyl-bez rezultatu.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Jeżeli objawy się utrzymują pomimo zastosowanej diety to proszę się udać do lekarza rodzinnego celem wykonania podstawowych badań takich jak morfologia krwi oraz skierowania na USG jamy brzusznej. Może to być także zespół jelita drażliwego lub czynnościowe bóle brzucha. Leczenie w takich przypadkach polega jedynie na zmniejszeniu poziomu stresu, regularnych posiłkach i indywidualnym dostosowaniu diety. Pozdrawiam