Problemy z karmieniem 15-miesięcznego dziecka

co robić gdy dziecko nie otwiera buzi do jedzenia? jeśli już uda mu się otworzyć buzie ręcznie np. naciskając na brodę często się krztusi, ma odruch wymiotny bądź wymiotuje. Pora jedzenia to w domu dramat! maluch ma 15 miesięcy i jeszcze nic nie mówi i ma tylko 2 ząbki. czy to normalne?

2 zęby to mało w tym wieku. Proszę podawać wit. D3 - Vigantol 2 krople dziennie wprost do buzi i mleko 500ml minimum. Można też zbadać poziom wit. D3 we krwi . .