Problemy z koncentracją po zapaleniu marihuany u 19-latka

Otóż mam ogromne problemy z koncentracją. Ostatnio zapaliłem trawe i wtedy nie mogłem sie na niczym skoncentrować, nie mogłem nikogo słuchać bo to było bardzo trudne i do tego miałem bardzo dziwny niepokój i martwiłem sie o przyszłość i to było bardzo dziwne. Proszę o pomoc bo gdy tylko oglądam np, jakiś fajny film to myśle sam nie wiem o czym i gdy sobie przypomne że miałem oglądać film to nie wiem o co w nim chodzi. Przez to mam bardzo słabe wyniki w nauce.. Prosze mi powiedzieć co ze mna jest

Witam,
trudno o szczegółową pomoc, bez bardziej szczegółowych informacji. Generalnie po pierwsze spadek koncentracji pod wpływem środka psychoaktywnego jest typowy, jednak zrozumiałe i zasadne są obawy. Pana stan można wyjaśniać na dwa sposoby: albo po zażyciu środka pojawił się pewien niepokój, który niejako pozostał (bardziej w obszarze lęku i wyrzutów sumienia) i objawia się teraz trudnościami w koncentracji albo mamy do czynienia z jakimś poważniejszym stanem wywołanym zażyciem substancji. Generalnie substancje psychotropowe są dość ryzykowne z wielu względów, ale gdyby rozpatrywać wyłącznie psychologiczny ich kontekst, na prawdę nigdy nie wiadomo co może się stać, to jest trochę tak, ze generalnie ludzka psychika nigdy nie jest w 100% odgadniona.

Witam,
w kontynuacji warto skonsultować się se specjalistą, bo nie łatwo jest oddzielić czy jest to wyłącznie kwestia psychologiczna stresu i lęku związanego z użyciem substancji czy chodzi o bardziej neurobiologiczną kwestię zażycia środka (to zawsze jest ryzykowne) bo jak pisałam ludzka psychika nie jest tak jednoznacznie łatwa do określenia. Zachęcam do wizyty u specjalisty w celu dokładniejszego określenia problemu. Może nie dziać się nic bardzo poważnego, jednak tylko odpowiednio wczesna konsultacja i leczenie może zapobiec ewentualnym problemom, gdyby stało się tak, ze w Pana przypadku sprawa jest bardziej poważna. Zachęcam do tego. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę o bezpośredni kontakt. Pozdrawiam.