Problemy z luźnym kałem

Witam, mój problem polega na tym że mam ciągle luźny kał. Staram się jeść dużo warzyw i owoców, czasami jednak gdy jestem w pracy zjem w pośpiechu jakiś kawałek pizzy itp. Staram się ruszać (spacery z psem, bieganie) nie mam w tym jednak regularności. Wiem że piję zbyt dużo piwa, nie jestem jednak codziennie pijany. Węgiel nie pomaga prawie w ogóle. Często miewam wzdęcia. Staram się nie pić za dużo gazowanych napojów. Jestem nerwowy m pesymistą. Co robić ?

Radziłabym udać się do gastrologa celem diagnozowania w kierunku syndromu drażliwego jelita - jest on często skorelowany z możliwością i stanami lękowymi. Jeżeli diagnoza zostanie potwierdzona odpowiednia farmakoterapia wraz z dietą powinny poprawić komfort.