Problemy z mową po operacji krwiaka mózgu

Mojemu tacie wykryto , krwiaka z głowie , poleżał kilka dni w szpitalu po usunięciu i wyszedł . Lekarze stwierdzili ze wszystko idzie w dobrym kierunku .Coś małego jeszcze zostało jednak ma to samo wchłonąć . Jednak po kilku dniach pobytu w domu pojawiły się problemy z mową . Brakuje mu słów jak ma coś powiedzieć , ma problem z wysławianiem się . Trudno się z nim porozumieć , ale jest w pełni świadomy i wszystko rozumie . W dodatku cierpi na cukrzyce , jeśli ma to znaczenie ... Czy to normalne?

Zaburzenia mowy nigdy nie są normalne. Proszę napisać czy tata miał jakiekolwiek zaburzenia mowy zaraz po zabiegu czy pojawiły się dopiero teraz. Neurochirurg zajmuje się usuwaniem przeszkód z głowy dla niego mowa to drugorzędna sprawa. Cukrzyca nie wpływa w tym wypadku na mowę. Nie widzę epikryzy i trudno mi gdybać, najlepiej byłoby skonsultować się jak najszybciej z neurologiem. Jeżeli Pan chce proszę przesłać
bardziej szczegółowe informacje na temat taty na mojego e-mail: gabinet@karliklogopedia.pl