Problemy z oddawaniem stolca u 2-miesięcznego dziecka

Witam! Syn ma 2 miesiące, od drugiego tygodnia życia cierpi na kolki, dodatkowo od 4 tygodni, ponieważ przechodzimy na mleko modyfikowane, ma problem ze zrobieniem kupki. Trwa to ok 3 dni i towarzyszą temu duże spięcia, dziecko się pręży i napina. Zaczęliśmy podawać mu syrop na wypróżnienia i jest poprawa, jednak od 3 tygodni syn ma siny pępek, nie jest obolały, nie zauważyliśmy też nic w pachwinach i mosznie, jednak nas to niepokoi i chcemy to skonsultować. Dziękuje i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry lub poprosić o wizytę domowa. Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć.