Problemy z pamięcią u 17-latki

Moja siostra ma 17 lat. Od dłuższego czasu narzeka na to,że ma problemy z pamięcią.Jest w młodym wieku i naprawdę nie wiem,co jej może być.Ma podejrzenie niedoczynności tarczycy i Hashimoto.Czuję,że może mieć też problemy z psychiką i ma cały czas niski poziom żelaza.Przez całe życie była zdrowa jak ryba.Bardzo narzeka na swoją pamięć.Przeszkadza jej to.Nawet prostych wydarzeń nie pamięta.Boi się ludzi i odpowiadać im na pytania,bo później czasem mówi,że czegoś nie pamięta albo coś w tym stylu.

Witam. Opisane problemy mogą wiazac się zarówno z niedoczynnoscia tarczycy jak i anemia. Przede wszystkim konieczna jest dokladna diagnostyka i wdrożenie leczenia chorób podstawowych.

Witaj,
od strony psychologicznej porozmawiałabym z siostrą o problemach,które odwracaja jej uwagę od zapamiętywania/może i zauważania/innych rzeczy.Domyslam sie bowiem,że jako jej siostra,masz pretensje o niewywiązywanie się tamtej z obowiązków,które spadają na Ciebie.Tak więc "niepamięć"może też być skutkiem Waszych wzajemnych wymuszeń.Na temat zaburzeń pamięci związanych z chorobami musi wypowiedzieć się lekarz.Od tego zacznijcie.
Pozdrawiam.

Dzień dobry
Przy problemach z pamięcią warto skorzystać z pomocy neurologa, który może wykluczyć różne dolegliwości mające wpływ na funkcjonowanie naszego układu nerwowego. Na pracę naszej pamięci wpływ ma stres, tryb życia, dobry sen, odżywianie. Może warto usiąść razem z siostrą i zanalizować to co dzieję się w jej życiu ostatnio i zastanowić się co może mieć wpływ? Może warto by skorzystać z pomocy neuropsychologa, który ocenił by stan pamięci siostry.
Anna Suligowska