Problemy z trzustką po urazie

cyt.oktora"Można to zrobic w endoultrasonografii, można też spróbowac uzyskac obraz przewodów w rezonansie magnetycznym, a właściwie jego specjalnej odmianie nazywanej MRCP. Uderzenie w brzuch moze Panu zaszkodzic tak, jak każdemu innemu człowiekowi, który nie ma problemów z trzustką." Czyli wystarczy jak zrobię rezonans aby sprawdzić czy nie ma wady trzustki? jeśli uderzenie w brzuch nie jest dla mnie bardziej groźne, dlaczego napisali mi w karcie że nie mogę uprawiać sportów kontaktowych?

Zbyt mała ilość danych nie pozwala na podważenie zalecenia. Jeżeli ktoś zdecydował się na taki rzadko stosowany zapis, musi być jakaś ku temu przyczyna. Proszę pytać autora tego zalecenia.