Problemy z wychowywaniem rocznego dziecka

Witam. Mój syn w sierpniu skończył rok. Nie raczkuje, nie chodzi. Chodzi tylko trzymany za rączki, wręcz domaga się tego. Ostatnio zrobił się marudny. Wszystko chce mieć że stołu, mebli a jak mu nie chce dac to jest histeria. Płacze. Na rękach też się odpycha. Wcześniej usypial sam w lozeczku. Teraz zanim usnie płacze, pokazuje że chce wszystko co tylko zobaczy na meblach.W nocy się budzi np o 2 i chce się bawić. Ciągle się przebudza na picie. Odkąd się urodził nie przespal żadnej nocy.

Witam serdecznie. Niestety nie mogę nic Pani doradzić na obecną chwilę jak tylko uzbroić się w matczyną cierpliwość ;-)

W razie wątpliwości proszę spróbować jeszcze porozmawiać na miejscu w pedagogiem lub psychologiem dziecięcym aby przebadał dziecko.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu

Witam Fakt, że syn domaga się prowadzania za rączki jest w tym wieku jak najbardziej naturalny, w ten właśnie sposób dziecko przygotowuje się do samodzielnego chodzenia. Fakt, że jeszcze nie przespał całej nocy jest zapewne bardzo uciążliwy ale również mieści się w normie. Histerie przy odmawianiu wskazane byłoby spokojnie tolerować i jednocześnie nie ulegać nim, aby nauczyć malucha ,że nie tędy droga, podobnie należy postępować z chęcią zabawy w nocy, spokojnie tłumaczyć, że w nocy się śpi a nie bawi i żadna histeria tego nie zmieni.Generalnie roczny maluch ma prawo do obecności rodzica w nocy przy przebudzeniu się, sugeruję przytulenie, przewinięcie, zanucenie kołysanki, pobycie z nim aż znowu zaśnie. w ten sposób budujemy jego poczucie bezpieczeństwa i zaufania do świata, które bardzo mu się w życiu przyda.Pozdrawiam