Problemy z wypróżnianiem u 2-latki

Witam, moja córka która ma 2 lata od jakiegoś czasu ma straszne problemy ze stolcem. Jakiś czas miała ciągłe rozwolnienie (byłąm z nią u lekarza jednak jakoś zostało to zignorowane poleceniem "dieta", nawet po sugerowaniu jakiś badań). Biegunka to ustawała to sie pojawiała ( po niczym konkretnym, córka jadła normalne posiłki) Teraz z kolei kupka jest normalna jednak ze śluzem, mała mówi "ała" w trakcie robienia kupku albo zaraz po. Już nie wiem co robic ciągle się coś zmienia proszę o rade.

Witam! Zaburzenia wypróżniania u dzieci najczęściej mają charakter czynnościowy tj.nie łączą się z żadnymi stanami chorobowymi. Proszę wprowadzić do diety dziecka jak najwięcej warzyw i owoców. Zawarty w nich błonnik pobudzi perystaltykę przewodu pokarmowego. Dodatkowo ważnym czynnikiem jest optymalne nawadnianie dziecka. Niedobór płynów sprzyja bowiem powstawaniu zaparć.