Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy ze snem u kobiety mieszkającej w Kanadzie na wysokości 1200 m

Mieszkam w Kanadzie na wysokosci 1200 m z bardzo zmiennym klimatem I codziennymi wahaniami temperatur, a pochodze z nizin. Nie moge zasnac, budze sie w nocy i znow nie moge zasnac a przy zmianach pogodowych mam migreny i jestem chora. USG czy CT glowy niczego nie wykazaly, tarczyca w porzadku, jedynie zastawki w sercu niesprawne. Proszki nasenne typu zopiclone nie ulatwiaja spania i powoduja rano wymioty I zawroty glowy. Gdy wracam na 200 m npm do Europy spie dobrze
KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Wydaje się, że Pani kłopoty są natury fizjologicznej, nie psychologicznej. Pani organizm źle znosi warunki powyżej pewnej wysokości. Pewnie zmiana miejsca zamieszkania nie jest prostą sprawą, jednak czasmi nie da się przeskoczyć pewnych ograniczeń naszego organizmu. Jeśli ktoś jest niski, nie da się uczynić go wysokim, być może Pani organizm nie znosi takich warunków i tylko doraźnie, lekami, pomoże Pani sobie jakoś funkcjonować. Z drugiej strony warto też przyjrzeć się, czy w Kanadzie nie towarzyszy Pani większe napięcie, trudniejsze sytuacje, relacje niz w Europie. Czasami dezadaptacja organizmu jest objawem konfliktów wewnętrznych.

0

Brak snu najczęściej wiąże się z nadmiernym pobudzeniem. Jest możliwe, że mieszkanie w Kanadzie, w tej konkretnej okolicy, lub nawet funkcjonowanie w Kanadzie wiąże się z jakimś rodzajem napięcia. Proszę rozpatrzeć i tę możliwość.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Psycholog, terapeuta i coach. Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
0

Być może problemy ze snem związane są z trudnościami emocjonalnymi i warto skonsultować się z psychologiem/psychiatrą? Jeśli wykluczy Pani somatyczne podłoże zaburzeń (co już częściowo Pai zrobiła), może to oznaczać zaburzenia nerwicowe, które najlepiej leczy się psychoterapią.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy