Problemy ze wzwodem u 31-latka

Masturbowałem się od bardzo wczesnych lat, chyba od 12 roku życia i w wieku 21-29 lat nie miałem problemu ze wzwodem i z seksem. Pojawił się on dopiero niedawno. Tabletki typu Braveran nie pomagają. Czy przyczyną może być masturbacja czy coś innego? Mam 31 lat.

Witam serdecznie,
sprawa na pewno wymaga dokładniejszej diagnozy, warto jej jak najszybciej dokonać. Zachęcam do tego. Przyczyny problemów ze wzwodem mogą być bardzo różne, masturbacja, jeśli nadmierna i wyłączna w dłuższym okresie może być czynnikiem ryzyka, jednak pisze Pan, ze po tym okresie nastąpił czas satysfakcjonujących zbliżeń, może to być także szereg innych czynników, warto je jak najszybciej zidentyfikować i im zaradzać. Proszę udać się do specjalisty. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Konieczna jest dłuższa rozmowa i więcej informacji dot. Pana ogólnego stanu zdrowia, dotychczasowej historii życia i współżycia, relacji partnerskich, a także przeprowadzenie badań diagnostycznych. Proszę zgłosić się do seksuologa.

Pozdrawiam!