Proces gojenia dziąsła po wyrwanej ósemce

Witam, Jestem 6 tygodni po wyrwaniu ósemki. Otwór po wyrwanej ósemce jest cały czas duży i słabo się goi (nie mam żadnych chorób przewlekłych) przypadkowo włożyłem wacik wszedł na głębokość ok. 5-10 mm. w Wacik wyszedł wraz z śladami krwi. 1) w tym miejscu zbiera się jedzenie, psuje się i powoduje odnowienie stanu zapalnego, 2) Co zrobić? jak zabezpieczyć się przed dostawaniem jedzenia. 3) jak czyścić to miejsce to wgłębienie? jak usuwać jedzenie? 4) jak przyspieszyć proces gojenia? Pozdr L

Witam
Na tym etapie można płukać ranę - dobre właściwości ma np. płyn Eludril ( ma on jednak ograniczony czas stosowania do dwóch tygodni). Proszę niczego nie wkładać do rany ( proszę wybaczyć , ale nie da się w ustach przypadkiem włożyć wacika w żadne miejsce, bo nie używamy takich rzeczy do higieny jamy ustnej). W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do gojenia rany proszę udać się do lekarza stomatologa.