Proilaktyka zakrzepicy odbytu

Chciałbym zapytać o profilaktykę. Mam skłonności do zakrzepicy odbytu. Oprócz stosownej diety w błonnik i sporej ilości ruchu (biegam) jak moge zminimalizować ryzyko nawrotów tej choroby w pracy. Mam prace siedząca od 8 do 12 godzin dziennie. Jak często i na jak długo powinienem robic przerwy ? Robert S

Lek. Marta Gryszkiewicz

Używając sformułowania "zakrzepica odbytu" miał Pan na myśli hemoroidy/żylaki odbytu? Nie ma takiej jednostki chorobowej jak zakrzepica odbytu.