Prośba o diagnozę opisu badania TK piersiowej po podaniu środka kontrastowego

Witam! Miałam badanie TK piersiowej po podaniu 65 ml. środka kontrastowego - bez objawów nietolerancji. Jamy opłucnowe wolne. W seg. 9 płuca prawego guzek obwodowy d śr. 10mm, poza tym płuca bez widocznych zmian ogniskowych i zagęszczeń miąższowych.Oskrzela drożne. Aorta nieposzerzona. Nie widać powiększonych węzłów chłonnych śródpiersiowych i wnękowych. Kostne ograniczenia klatki piersiowej bez cech destrukcji. Nadnercza w normie. Proszę o diagnozę tego opisu....Czy mam się martwić. DZIĘKUJĘ

Witam serdecznie,

Na podstawie samego wyniku badania TK z kontrastem nie można postawić w 100% diagnozy. Lekarz musi na podstawie wyniku badania TK, badania klinicznego, wywiadu oraz ewentualnych innych zleconych przez lekarza prowadzącego badań dodatkowych.
Dlatego sugeruję udać się do lekarza prowadzącego (lekarza zlecającego badanie) w celu konsultacji.

Pozdrawiam.