W badaniu tomografii komputerowej (nie jest to badanie rezonansu magnetycznego) odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa uwidoczniono nasilone zmiany zwyrodnieniowe, niestety uciskające na ogon koński (czyli ostatnią część rdzenia kręgowego) i być może uciskające na korzenie nerwowe. Ze względu na bardzo znaczne zaawansowanie zmian, w celu dokładniejszego zobrazowania sytuacji miejscowej i podejrzewanego ucisku, warto wykonać badanie rezonansu magnetycznego.
Z opisu klinicznego rozumiem, że cierpi Pani na nawracające dolegliwości bólowe w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa, promieniujące do lewej kończyny dolnej (tzw. rwa kulszowa lewostronna). Nie podała Pani, czy oprócz bólu występują także inne objawy (np. niedowład czy zaburzenia czucia). W przypadku zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, postępowanie lecznicze obejmuje leczenie przeciwbólowe, rehabilitację i fizykoterapię oraz ewentualne leczenie operacyjne.
Leczenie przeciwbólowe powinno stosować się jedynie doraźnie w przypadku silnego bólu, ze względu na fakt, że ma ono działanie objawowe, nie poprawia zaburzeń obecnych w kręgosłupie, a niesie za sobą działania niepożądane, w tym duże ryzyko istotnego uszkodzenia błony śluzowej żołądka.
Decyzję o leczeniu operacyjnym podejmuje lekarz neurochirurg. Wykonanie zabiegu operacyjnego rozważa się w przypadku zaawansowanych zmian w badaniu rezonansu magnetycznego oraz obecności zaburzeń w oddawaniu moczu czy kału, związanych czasowo z występowaniem silnego bólu w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa, albo istotnych objawów ubytkowych w badaniu neurologicznym np. niedowładu kończyny dolnej.
Myślę, że powinna Pani rozpocząć rehabilitację tego odcinka kręgosłupa, a także zasięgnąć porady neurochirurga.