Proszę o interpretację badania echa serca płodu.

Witam serdecznie, mam 28 lat, jestem w 23. tygodniu ciąży, tydzień temu miałam wykonane badanie echa serca płodu, podczas którego lekarz stwierdził liczne ogniska hyperechogeniczne w komorach serca oraz protosystoliczną niedomykalność zastawki trójdzielnej V max 1,9m/s - aktualnie bez znaczenia hemodynamicznego. Przepływ naczyniowe prawidłowe. Pozostałe parametry w normie.
Dodam, że 4 lata temu urodziłam zdrową córkę. U mnie zaś stwierdził anemię (HGB 10,1 g/dL, HCT 29,9%, RBC 3,39mlndL/) i zalecił przyjmowanie preparatu S*** dwa razy dziennie.
W związku z tym mam pytanie: czy moje dziecko może mieć jakąś poważną wadę?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Nie możemy odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ dotyczy prośby o interpretację wyników badań.
Skonsultuj wyniki ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Ciebie i mając możliwość przeprowadzenia ewentualnych badań, będzie mógł właściwie je zinterpretować i ocenić Twój stan zdrowia oraz prawidłowość rozwoju płodu.