Proszę o wyjaśnienie badania USG i obrazu cytologii

BACC tarczycy - płat prawy, guzek 20x19 mm. USG: obfity koloid, histiocyty obładowane hemosyderyną, pojedyncze grupki małych tereocytów oraz erytrocyty. Obraz cytologiczny przemawia za łagodną guzkową zmianą rozrostową terczycy. Mam 50 lat i wizytę dopiero za miesiac. Proszę o wyjaśnienie.

Redakcja abcZdrowie

.Dzień dobry Pani.

Obraz histopatologiczny oznacza, że w Pani tarczycy rozwinął się łagodny guz wielkości ok. 2 cm na 1,9 cm, który nie zagraża Pani życiu. Jednakże może on dalej rosnąć i w pewnym momencie osiągnąć rozmiary, które będą wywoływały bardzo dokuczliwe dolegliwości. Dlatego czasem, jeśli guzek będzie się powiększał lub jeśli wytwarza on nadmierną ilość hormonów, potrzebna jest operacja.