Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Proszę o wyjaśnienie wyników cholesterol

Proszę o wyjaśnienie wyników mojej mamy lat 60 cholesterol 289 mg/dl trójglicerydy 258 mg/dl i LDL cholesterol 175, hdl 62
ponad rok temu

Chusta lekarska - opatrunek szczęki

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć szczękę za pomocy trójkątnej chusty.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Wyniki, które Pani przedstawiła wskazują na hipercholesterolemię oraz hipertrójglicerydemię - oznacza to, że Pani mama ma za dużo cholesterolu i za dużo trójglicerydów. Wiąże się to ze zwiększonym ryzykiem chorób ukłądu krążenia. Pierwszymi krokami, które należy poczynić jest zmiana diety - Dieta w walce z cholesterolem. Konieczne jest także skonsultowanie wyników tych badań u lekarz, który Panią prowadzi, ponieważ zna cały przebieg choroby. Nie napisała nic Pani czy mam choruje na cukrzycę, czy przechodziła zawał, udar, czy leczy się na nadciśnienie. To wszystko ma wpływ na dalsze postępowanie. Należy pamiętać, że lakarze nie leczą wyników badań, a pacjentów.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy