Pryszczyki na twarzy u 9-latki

mam córkę 9letnia i pojawiają jej się pryszczyki na twarzy raz jest ich więcej raz mniej czym smarowac .

witam Panią
Może to być objawem zanieczyszczonego organizmu i przeciążonej wątroby, może być też kilka innych przyczyn. Warto sprawdzić stan jelit metodą buraczkową. Po zjedzeniu buraków, proszę obserwować, czy mocz zabarwia się na różowo- nie powinien. Sugerowałabym oczyszczenie jelit, oczyszczenie wątroby i przeanalizowanie stylu życia i odżywiania pod kątem zawartości chemicznych dodatków: w jedzeniu i piciu, środkach czystości, kosmetykach. Smarowanie złagodzi objawy, ale jeśli nie usunie się przyczyny, to problem może narastać.