Przeciąganie się po obudzeniu w nocy - czy to groźne?

Dzień dobry, po przebudzeniu w nocy następują "ciągoty", tzn. mocne, niekontrolowane przeciąganie się całego ciała. Uczucie nieprzyjemne, powtarzające się aż do momentu wstania z łóżka. Jak fachowo określić moją dolegliwość, i do jakiego specjalisty mam się udać? Zrobiłam morfologię, która nic nie wykazała. Mam lat 72. Dziękuję za poradę.

Nie ma fachowego określenia co do objawów jakie Pani opisuje. Takie niekontrolowane, nagłe prężenia się całego ciała mogą być objawem padaczki. To napadowe zaburzenia ruchowe związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. W takim wypadku wskazana byłaby konsultacja z neurologiem.