Przedłużająca się miesiączka - czy powodem może być torbiel jajnika?

Witam, mam 24 lata. 1,5 miesiąca temu lekarz przez przypadek przez badanie USG wykrył mi torbiel na jajniku, w tej chwili czekam na wizytę u ginekologa. Ponad 2 tygodnie temu dostałam okresu, który trwa do dziś, biorę leki na niedoczynność tarczycy. Czy tak długa miesiączka może być związana z przyjmowanymi lekami, czy zaczyna się coś dziać z torbielą? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji przedłużająca się miesiączka może być związana z torbielą jajnika. Zmiany torbielowate jajnika mogą oprócz obfitych krwawień miesięcznych powodować również objawy bólowe i zaburzenia cyklu miesięcznego.

Aby określić dokładnie przyczynę przedłużającego się krwawienia miesięcznego, wskazane jest wykonanie badania ginekologicznego i badania USG dopochwowego. Po ustaleniu przyczyny będzie możliwe wdrożenie ewentualnego leczenia.
Bardzo dobrze, że jest Pani umówiona z ginekologiem, podczas wizyty powinny zostać wyjaśnione wszelkie wątpliwości.

Redakcja abcZdrowie.pl