Przedłużenie brania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Pech chciał, że dostanę okres akurat w dniu (i tygodniu) moich zawodów pływackich, gdzie na basenie muszę spędzić kilka godzin dziennie!!! Jaka jest zasada przy przedłużaniu brania tabletek (nigdy wcześniej nie miałam takiej potrzeby (biorę je od ponad 2 lat) i czy jest to bezpieczne, i czy nie wpłynie to na osłabienie organizmu, jego wydajność i koncentrację? Czy muszę wziąż wszystkie 21 tabletek, czy tylko tyle, o ile więcej mi potrzeba (a wtedy kiedy zacząć następne opakowanie)? Z góry dziękuję i pozdrawiam. Katrzyna

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W sytuacji takiej, jak Pani, jest możliwość przyjęcia jednego opakowania za drugim bez robienia między nimi przerwy.
Najprawdopodobniej miesiączka  wystąpi dopiero pod koniec drugiego opakowania, ale może wystąpić także plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe podczas przyjmowania tego drugiego opakowania.

Pominięcie przerwy między opakowaniami stosowane w wyjątkowych sytuacjach (nie co miesiąc...) nie powinno dawać poważniejszych skutków ubocznych (poza plamieniami podczas drugiego opakowania).

Pozdrawiam!