Przedwczesna depolaryzacja komór i nadciśnienie

Witam. Mam przedwczesną depolaryzację komór. Na czym polega ta choroba (czy schorzenie)? Mam również samoistne nadciśnienie oraz tachykardię. Czy to może się ze sobą wiązać? Ogólnie choruję również na cukrzycę typu I, chorobę hashimoto, anemię i mam dość znacznie podwyższony cholesterol. Czy jestem w związku z tym w jakiejś, nie wiem, grupie ryzyka? Boję się również różnych powikłań. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Przedwczesna depolaryzacja komór oznacza stan kiedy mięśniówka serca pobudzana jest zbyt wcześnie w stosunku do rytmu serca, może to świadczyć o występowaniu dodatkowych dróg przewodzenia impulsu w sercu. Typowe dla takiego obrazu są zaburzenia rytmu serca. Z racji tego, ze ma Pani dużo obciążeń dodatkowych, konieczna jest stała opieka specjalistów: kardiologa,endokrynologa, diabetologa, gdyż znajduje się Pani w grupie ryzyka predysponującej do zawału mięśnia sercowego.
Pozdrawiam