Przedwczesny wytrysk po rezygnacji z alkoholu

Witam, mam 36 lat. Stałem się od 01.01.2012 r. całkowitym abstynentem, do tego żyję przez miesiąc w stresie spowodowanym obawą odejścia ode mnie mojej żony. W ostatnich dniach wystąpił problem przedwczesnego wytrysku, co jest dużym obciążeniem dla mnie. Proszę o udzielenie porady, jak mam w tym momencie postępować i jakie mogę podjąć kroki.

Witam serdecznie!
Ze względu na zaistniałą sytuację stresogenną, najbardziej prawdopodobną przyczyną Pana dolegliwości jest brak komfortu psychicznego. Problem przedwczesnego wytrysku najczęściej ma podłoże psychogenne, dlatego pomocna okazuje się zwykle konsultacja psychologiczna. W Pana przypadku, gdy ma Pan problemy z funkcjonowaniem po odstawieniu alkoholu oraz obawia się Pan odejścia żony kontakt z psychologiem wydaje się tu wręcz niezbędny. Ze względu na brak szczegółowych informacji nie jestem w stanie ustalić dokładnego źródła problemu. Warto jednak zawierzyć w efekty terapii prowadzonej przez doświadczonego specjalistę. Ze względu na kryzys Państwa związku istnieje prawdopodobieństwo, iż psycholog zaproponuje Państwu terapię małżeńską. Decyzję o metodzie terapii zostawiam jednak specjaliście.
Pozdrawiam