Przepisanie leku Xifaxan a przyjmowanie leków osłonowych

Witam serdecznie. Wczoraj byłem u gastrologa z jakimś zatruciem wirusowym lub bakteryjnym (tak określił) i dostałem taki lek jak Xifaxan. Mam go stosować 3 razy dziennie po 2 tabletki. Nie dopytałem jednak o to czy mam do niego stosować coś osłonowego (typu Lakcid) oraz czy mogę brać takie leki jak: Ventolin, Glosal, Isla oraz witaminki-suplementy: wapno, magnez i Vitotal. Proszę więc o pomoc.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, tak również zalecane jest stosowanie preparatów osłonowych. Nie ma przeciwwskazań do stosowania wymienionych preparatów wspólnie z lekiem Xifaxan.