Przerost prostaty i usg

M - 61lat,w ciągu dnia oddaję mocz 5-8razy.Parcie pojawia się nagle i muszę go natychmiast oddać.Strumień jest normalny.i nie sprawia to żadnego bólu. USG wykazało przerost gruczołu krokowego48x32mm i ognisko hypoechogeniczne o średnicy 16mm. Czy to już rak?

ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie

Objawy przez Pana opisane wskazują jedynie na przerost prostaty. Zmiana, która została uwidoczniona w USG, nie musi oznaczać raka - do postawienia takiej diagnozy konieczne jest badanie biopsyjne.