Przestawienie się szczęki podczas jedzenia

witam, około 2 lata temu miałam dziwny przypadek gdy podczas jedzenia niezbyt pierogów, wiec niezbyt twardy pokarm nagle doznałam uczucia jakby przestawiła mi się szczęka. po prawej stronie czułam opór, a w praktyce ogromny ból, nie mogłam mówić i jeść.zanim dostałam się do lekarza przeszlo mi. po niedługim okresie czasu ponownie nawróciła ta sytuacja. lekarz był bezradny przepisał mi nimesil i o ile pamietam coś na zapalenie. czym mogłabyć spowodowanata sytuacja?

Czasami na skutek wrodzonych lub nabytuch predyspozycji dochodzi do zwichnięcia stawu skroniowo-żuchwowego. Sytuacja może się powtarzać. Należy wykonać USG tego stawu lub jeśli trzeba uzupełniającą tomografię komputerową lub NMR. Chirurg szczękowy powinien to obejrzeć.

Witam , trudno jest mi postawić diagnozę , czy choćby poradzić bez zbadania Pani! NIE ISTNIEJE DIAGNOZOWANIE,STAWIANIE ROZPOZNAŃ ANI LECZENIE PRZEZ INTERNET!!!Proponuję udać się do ortopedy i chirurga szczękowego! To Oni , po wykonaniu stosownych badań powinni postawić diagnozę i zalecić ew. leczenie!!! z.żurawski