Przeszczep macicy

Witam serdecznie.
Interesuje mnie kwestia przeszczepu macicy, czy jest możliwy taki zabieg w Polsce i w jak dalekiej przyszłości? Czy jest możliwość zakwalifikowania się do takiego zabiegu, jeśli tak to jakie warunki trzeba spełnić?

Od dwóch lat śledzę ten temat i czytając artykuły - mam nadzieję. Gdzie ewentualnie można szukać więcej informacji na tema przeszczepu macicy?
Proszę o pomoc. Dziękuję

Dzień dobry!

Niestety taki przeszczep w Polsce nie jest możliwy. Na pewno wskazaniem jest brak macicy lub jej nieprawidłowe wykształcenie np. w niektórych zespołach genetycznych.
Niestety nie umiem Pani podać adresu zagranicznej Kliniki, w której wykonuje się takie zabiegi.

Z poważaniem