Przetoka na dziąśle i ból

Witam serdecznie od ponad roku nad górną szóstką robi się na dziąśle jak orzeklo 2 stomatologow przetoka, początkowo było to raz w tyg aktualnie zaczęło mnie bardzo boleć dziasło na całej długości górnego dziąsła. Zdjęcie rtg pokazało ze jest stan zapalny w siodemce nieleczonej kanałowo oraz w szóstce leczonej kanałowo.Siódemka ma aktualnie lekarstwo a szóstka powtórnie leczona kanałowo, Po okolo 5 wizytach nie ma poprawy, udrozniono 4 kanal dziąsło boli nadal korzen zęba jest chory czy wyrwać?

Bez rtg tych zębów trudno ocenić co robić z tymi zębami - można ponownie przeleczyć, lub wykonać resekcję korzeni objętych zmianami łącznie z wycięciem przetoki i wyłuszczeniem torbieli , a może w grę wchodzić już tylko usunięcie zęba,zębów.

Niestety na podstawie samego opisu nie jestem w stanie pomóc. Jeśli lekarz prowadzący nie ma pomysłu, może warto wykonać CT i na jego podstawie ocenić ilość i przebieg kanałów oraz okolicę OKW.