Przewlekłe zmęczenie u 24-latki

Witam, Mam 24 lata i ciagle czuje sie zmeczona i chce stale spac, do tego ledwo wylecze jedno zimno to wyskakuje kolejne. Moj tryb zycia nie jest spokojny ale tez nie jestem przepracowana. Co moge zrobic aby lepiej funkcjonowac?

Szanowna Pani, na to, jak się Pani czuje składa się wiele czynników; tryb życia, stan zdrowia, dieta, obecna sytuacja życiowa, sposób w jaki radzi Pani sobie z emocjami i inne. Problemy ciała ściśle łączą się z problemami ducha, i czasem trudno stwierdzić co jest konsekwencją a co przyczyną. Wyskakujące zimno świadczy o infekcji wirusowej, nie należy tego bagatelizować i trzeba poddać się stosownemu leczeniu (antybiotyk, dieta). Warto poddać się badaniu krwi (poziom magnezu, żelaza, wit. B, D), zbadać hormony tarczycy! Jak jednak wspomniałem objawy, o których Pani pisze, mogą mieć również podłoże psychosomatyczne i powstawać na tle emocjonalnym. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia równolegle z leczeniem prowadzonym przez lekarza specjalistę. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów na Śląsku znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Polecam również:
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej