Przeziębienie i kaszel ze świstami

Witam ! około dwóch miesięcy temu zaczął się u mnie kaszel z przeziębieniem który bardzo się nasilał w nocy razem ze świstami, miesiąc czasu nie przechodził i pojawiła się gorączka. Lekarz przepisał mi antybiotyk ceroxim który brałem 10 dni. Co prawda teraz po 2 tyg kaszel jest sporadyczny ale wróciłem do biegania i po przebiegnięciu w zimnym powietrzu następuje kaszel i delikatne świsty które można odkrztuszać.. i przechodzi parę minut po biegu. Czy jest to normalne?

Podczas infekcji dróg oddechowych dochodzi do uszkodzenia nabłonka dróg oddechowych. Powoduje to nadwrażliwość oskrzeli, która może utrzymywać się przez kilka tygodni, zwykle do 3-4 tyg. Jeśli Pana stan ogólny się poprawia to nie ma powodów do obaw, trzeba dać sobie trochę czasu na rekonwalescencję. Gdyby objawy utrzymywały się dłużej, proszę udać się do Lekarza Rodzinnego.