Przeziębienie w trakcie leczenia kanałowego

Jestem w trakcie leczenie kanałowego. W międzyczasie przeziębiłam się po czym spuchłam. Okazało się, że to ropień, więc trzeba było go przeciąć. Po całkowitym wyciąnięciu sączka jeszcze raz przyszłam udrożnić kanały. Wsadzono do zęba coś w rodzaju tymczasowej plomby i kazano mi się pojawić po całkowitym wygojeniu rany. Minął tydzień i dziś podczas jedzenia obiadu ząb pękł. Czy mogę prosić swojego dentystę o sfinansowanie reszty zabiegów na zębie w ramach rekompensaty?

Witam!
Powikłanie jakim jest złamanie zęba w trakcie leczenia kanałowego zdarza się
dość często i ogólnie zależy od jego stanu tj.ilości zachowanych własnych tkanek zęba! Lekarz zawsze stara się zachować ich jak najwięcej,ale jeśli ząb był "po przejściach",czyli próchnica a potem jeszcze ropień,to wytrzymałość zęba jest niestety poważnie ograniczona!!! Nie jest winą dentysty,że doszło do złamania,więc nie może Pani wymagać takiego typu rekompensaty... Pozdrawiam.